Minęło już kilka dni, odkąd jesteśmy na odległość. Jesteśmy jednak z Wami, gotowe do pomocy.
Ostatnie wydarzenia sprawiły ,że wszyscy czujemy niepokój. Martwimy się o najbliższych i przyjaciół.
Dzieci też odczuwają lęk, czasami usłyszą Wasza rozmowę, czasem docierają do nich wiadomości z mediów. Sytuacja jest tym trudniejsza, że nie mogą się spotykać z koleżankami i kolegami, pobawić na placu zabaw, iść na ulubione zajęcia ani do przedszkola.
Staramy się Wam podpowiedzieć jak wspólnie przetrwać ten trudny czas dla Was , dziecka ale i dla nas.
Nie chcemy Was zarzucać pomysłami. Naszym celem jest zaproponowanie praktycznych działań, abyście mogli wykorzystać zainteresowania dzieci, chcemy umożliwić im twórcze i kreatywne spedzenie czasu.
Stąd pomysł na założenie grupy na FB.Zapchęcamy do dołączenia do grupy ” Z Jackiem i Agatką odkrywamy talenty”. Chodzi nam oto abyśmy mogli dzielić się talentami, pomysłami ale przede wszystkim by ten trudny czas przetrwać razem w grupie pomagając i wspierając sie wzajemnie po prostu byśmy byli razem. Zachęcamy tez do kontaktu między dziećmi za pomocą telefonów, komunikatorów video. Dbajmy o relacje z ich rówieśnikami. Te formy pomogą nam wspólnie na nowo spróbować poukładać dziecku świat, które teraz jak nigdy potrzebuje wsparcia, pomocy. Wiedzcie, że jesteśmy cały czas z Wami.
Wykorzystajmy ten czas jak najlepiej. Wspólnie spędzone z dziećmi chwile dają im poczucie bezpieczeństwa, pewności bycia kochanym i ważnym. A tego trzeba im teraz bardziej niż kiedykolwiek. Jak Pisał Michel Quoista: ”Dzieci bardziej niż inni potrzebują mieć zupełną pewność, że są kochane przez tych, którzy mówią, że je kochają”Nie zapominajcie też o sobie szczesliwy , zadowolony rodzic to szczęśliwe dziecko.